15 maja 2019

Podróżowanie z dzieckiem – o czym pamiętać montując fotelik

Home / Pożyczki

Podróż z dzieckiem z całą pewnością wymaga odpowiedniego przygotowania. Każde dziecko powinno posiadać fotelik w samochodzie. Produkt ten musi pasować przede wszystkim do wzrostu oraz wagi malucha.

Jaki fotelik wybrać dla dziecka?

Gdy decydujemy się na wzięcie małego dziecka na długą podróż, musimy pamiętać przede wszystkim o zamontowaniu w swoim samochodzie fotelika. Produkt ten zapewni bezpieczeństwo podczas jazdy. Nie ma znaczenia, czy nasza podróż będzie trwała kilkanaście minut czy kilkadziesiąt godzin, fotelik dziecięcy jest obowiązkowy w każdej sytuacji. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem auta, w większości sytuacji to my odpowiadamy za to, aby wziąć ze sobą fotelik dla naszego dziecka. Wynajem aut Katowice to świetna opcja, szczególnie dla osób, które przyjechały do tego miasta autobusem i chcą swobodnie przemieszczać się po mieście.

Właśnie dlatego wzięcie ze sobą fotelika dla dziecka, powinno być dla rodzica priorytetem. Zdarzają się sytuację, że kierowca gwałtownie hamuje. Dzięki odpowiedniej ochronie naszemu dziecku nic się nie stanie. Fotelik musi być przede wszystkim dopasowany do samochodu. Bowiem może okazać się tak, że nie każdy fotelik będzie w stu procentach dopasowany do modelu auta – trzeba zwrócić na to szczególną uwagę. Produkt ten może być zamontowany w aucie na kilka sposobów. Najbardziej popularny sposób, to ten, kiedy montujemy fotelik za pomocą pasów bezpieczeństwa. Trzeba przyznać również, że jest to jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na zamontowanie fotelika.

Wynajęcie auta – jak zapewnić bezpieczeństwo dziecka?

Wynajmując samochód w danym mieście, często zastanawiamy się czy firma zapewni nam fotelik dziecięcy. To zależy – istnieją firmy, które posiadają produkty dla dzieci, aczkolwiek może się zdarzyć tak, że to właśnie Ty będziesz musiał zapewnić podstawową ochronę swojemu dziecku.

Dziecko powinno podróżować w takim foteliku do osiągnięcia 150 centymetrów wzrostu. Jeżeli jednak, mowa jest o kilkumiesięcznym dziecku, fotelik najczęściej montuje się tyłem. W ten sposób dziecko ma przede wszystkim prawidłowo ustawiony kręgosłup. Wspomnieć również trzeba, że fotelik zamontowany tyłem podczas wypadku może okazać się ogromnym zbawieniem, ponieważ taka pozycja zdecydowanie bardziej ochroni nasze dziecko przed ewentualnymi urazami. Jeżeli dziecko źle znosi podróż w foteliku, warto również zainwestować w specjalne wkładki redukcyjne, które dopasują sylwetkę dziecka do produktu.

Jeżeli dziecku nóżki zaczną wystawać z fotelika, to żaden problem, ponieważ nie wpływa to na bezpieczną jazdę. Martwić można się wtedy kiedy naszemu dziecku wystaje główka z fotelika. Gdy zauważymy taką sytuację, to trzeba zainwestować w większy produkt, ponieważ nasze dziecko wyrosło już z pierwszego fotelika. Podróż z dzieckiem na pewno nie jest łatwym przeżyciem, jednak fotelik z pewnością wiele ułatwi.

Wynajem aut Katowice zapewni nam przede wszystkim swobodne poruszanie się po zatłoczonym mieście. Nasze dziecko w takim aucie będzie bezpieczne.