13 czerwca 2018

Pożyczki online – co oznaczają poszczególne określenia?

Home / Pożyczki

Chcesz wziąć pożyczkę online, lecz gubisz się w gąszczu pojęć i nazw? Przygotowaliśmy dla ciebie krótki poradnik, który pomoże ci zrozumieć, co oznaczają poszczególne nazwy pożyczek funkcjonujące zarówno w formalnym nazewnictwie, jak i w mowie potocznej. Mając tę wiedzę bez problemu ocenisz, jaka pożyczka będzie dla ciebie odpowiednia. Zaczynamy.

Pożyczka online w 15 minut

W ten sposób wiele firm pożyczkowych reklamuje swoje produkty, podkreślając tym samym, iż cały proces związany z uzyskaniem pożyczki nie trwa dłużej niż symboliczne 15 minut. W rzeczywistości czas ten może być nieznacznie krótszy lub dłuższy. Pewne jest natomiast, że pieniądze uzyskamy w najkrótszym możliwym terminie. Mówiąc krótko, pożyczki online w 15 minut to zatem nic innego, jak szybkie pożyczki, które możemy uzyskać nawet w kilkanaście minut.

Pożyczka przez internet na dowód

Decydując się na pożyczkę przez internet wiele osób zastanawia się,z  jakimi formalnościami się to wiąże. W przypadku tradycyjnych pożyczek często wymagane są różnego rodzaju zaświadczenia o dochodach. Jeśli chodzi o pożyczkę na dowód, to, jak sama nazwa wskazuje, pieniądze można uzyskać bez żadnych dodatkowych formalności – wystarczy sam dowód, którego skan należy przesłać w formularzu pożyczkowym. Pożyczki online na dowód to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą skorzystać z oferty kredytu dostępnej w tradycyjnym banku z powodu ograniczeń związanych z formalnościami.

Pożyczka krótkoterminowa

Pożyczkami krótkoterminowymi określa się zazwyczaj pożyczki udzielane na okres od 7 do 60 dni.  Te, potocznie zwane chwilówkami, szybkie pożyczki dostępne są z reguły w instytucjach pozabankowych. Krótki termin spłaty mobilizuje klienta do szybkiego uregulowania spłaty i tym sprawia, że równie szybko pozbędziemy się zobowiązań na swoim koncie. Pożyczka krótkoterminowa to propozycja dla osób o stałych, regularnych dochodach, które mają pewność, że w wyznaczonym terminie będą w stanie spłacić zadłużenie. Firmy oferujące tego rodzaju szybkie pożyczki umożliwiają klientom takie terminy spłaty jak 7, 15, 30, 35 czy 60 dni.

Pierwsza darmowa pożyczka

To oferta skierowana dla nowych klientów, którzy aplikując o pożyczkę mogą uzyskać uzyskać daną kwotę bez żadnych opłat. Oznacza to, iż kwota spłaty zobowiązania będzie dokładnie taka sama, jak jej wysokość. Pożyczki. Pierwsza darmowa pożyczka to bowiem doskonały sposób, aby zachęcić nowych klientów do skorzystania z usług danego pożyczkodawcy i zarazem bardzo korzystna alternatywa dla pożyczek udzielanych w banku, które zawsze wiążą się z dodatkowymi opłatami. Pamiętajmy jednak o tym, iż pierwsza pożyczka będzie darmowa tylko wówczas, gdy spłacimy ją w wyznaczonym terminie.

 

Pożyczka pozabankowa

Pożyczka pozabankowa to rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą uzyskać pożyczki w tradycyjnym banku. Tego rodzaju oferta cechuje się dużo prostszą niż w przypadku banku, procedurą uzyskania pożyczki, a także mniej rygorystycznymi wymaganiami formalnymi. Instytucje pozabankowe oferujące pożyczki zwykle nie wymagają zaświadczeń o dochodach, a cała procedura uzyskania środków jest dużo krótsza niż w przypadku banku. Pieniądze można otrzymać na konto nawet w ciągu kilkunastu minut od zatwierdzenia wniosku.

 

 

Pożyczka online bez przelewania grosza

Większość firm pożyczkowych dokonuje weryfikacji klientów wymagając od nich przelewu symbolicznego 1 grosza z ich własnego konta firmowego. W ten sposób pożyczkodawca może sprawdzić, czy właściciel konta i wnioskujący o pożyczkę to ta sama osoba. Choć niektóre osoby mogą uznać ten sposób sprawdzania tożsamości za niewygodny lub problematyczny dla nich, warto wiedzieć, iż dzięki przelewowi “grosza” pożyczkodawca może bardzo szybko dokonać weryfikacji i tym samym cała procedura pożyczkowa przebiegnie szybko i sprawnie.

Warto pamiętać, iż firmy, które nie wymagają takiego przelewu, muszą sprawdzić dane w inny sposób, a więc poprzez kontakt telefoniczny czy wymóg dostarczenia skanu innych dokumentów, co w praktyce może spowodować wydłużenie całego procesu.

Pożyczka na raty

Pożyczka ratalna to alternatywa dla pożyczek spłacanych w całości. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia ona spłatę zadłużenia w kilku ratach – tygodniowych bądź miesięcznych. Dzięki temu możemy wygodnie pomniejszać zadłużenie jak tylko uzbieramy część środków. Pożyczki ratalne występują głównie w ofertach banków, lecz można je również znaleźć w wielu pozabankowych firmach pożyczkowych.