28 kwietnia 2019

Wyglądaj jak milion dolarów za niewielkie pieniądze

Home / Poradniki codzienne

Każda z nas chce dobrze wyglądać niezależnie od pory roku. Jednak w momencie, kiedy przychodzi nowy sezon – mamy ochotę coś zmienić w swoim wizerunku. W jaki sposób skompletować garderobę, aby zawsze dobrze wyglądać, ale nie wydawać dużo?

Jak stworzyć stylizację idealną?

Dobrym sposobem jest korzystanie z sezonowych obniżek i wyprzedaży. Wówczas, bardzo wiele cen ubrań, czy dodatków od projektantów, a także luksusowych marek, jest mocno obniżonych. Możemy zakupić to, co nam się od dawna podobało, nie wydając wiele. Najlepsze wyprzedaże często zdarzają się także w sklepach internetowych, warto więc na bieżąco śledzić ich oferty. Podczas takich obniżek cenowych na pewno warto uzupełnić swoją garderobę o tak zwane ubrania bazowe. Pasują one do wielu rzeczy i to właśnie one ubierane są najczęściej. Mowa tutaj o białych, lub czarnych topach i bluzkach, czarnych spodniach typu np. rurki, czy też dżinsach. W zestawieniu z luksusową koszulą, bądź marynarką będą prezentować się świetnie. Ich uniwersalny charakter sprawia, że są pożądanym elementem każdej garderoby.

Ubrania dobre gatunkowo – czyli czytamy skład

Markowe wyprzedaże to także świetna okazja do tego, aby kupować swetry, bluzki o naprawdę dobrym, naturalnym składzie. Dzięki temu nie tylko świetnie się prezentują, ale są też przyjazne dla naszej skóry. Kaszmirowy sweter spokojnie można nosić całą zimę, będzie również idealny na wiosenne, czy też jesienne wieczory. Sezonowe wyprzedaże sprawdzają się także w momencie tworzenia capsule wardrobe, a więc dobierania kilku rzeczy noszonych przez jakiś czas. Czasem lepiej zdecydować się na mniejszą ilość rzeczy, jakie nosimy, ale postawić na ich naprawdę dobrą jakość. Oryginalny projekt i znana marka, również pozwoli nam zwrócić na siebie uwagę i zbudować luksusową stylizację.

Czy prosta stylizacja może wyglądać luksusowo?

W bardzo łatwy sposób, poprzez zastosowanie luksusowych dodatków, możemy zbudować ciekawą stylizację. Dodatki jako pierwsze są spostrzegane i mogą nadać stylizacji pożądany efekt. To może być broszka od projektanta, luksusowa torebka lub zegarek, albo nawet bardzo oryginalne i zwracające na siebie uwagę buty. Możemy więc uzyskać efekt drogiej stylizacji za pomocą jednego gadżetu, który od razu podbije wygląd każdej marynarki, swetra czy sukienki. Tym samym, nie musimy od stóp do głów opływać w luksusowe marki, czasem wystarczy detal. Jednak, gdy odkryjemy, że jakość ma znaczenie, wtedy chętniej będziemy sięgać po dobre produkty. Najważniejsze to optymalnie planować swój budżet. Dobierajmy poszczególne elementy stylizacji, tak aby uzyskać to, na czym najbardziej nam zależy – nie rujnując przy tym portfela.

Powyższa strategia budowania swojego wizerunku bardzo dobrze sprawdza się w praktyce. Może ją wypróbować każdy, nawet osoba, która nie dysponuje zbyt wielkim budżetem na ten cel. Wystarczy śledzić pojawiające się obniżki sezonowe, wyprzedaże i promocje, które pozwalają nabyć wiele dóbr luksusowych znanych projektantów w dużo niższej cenie.